BİZ KİMİZ?

Uzay Konstrüksiyon Sistemleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Uzay Konstrüksiyon Sistemleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 2004 yılı başında kurulmuştur. Şu anda kendi fabrikasında yaklaşık 120 personel ile imalatını sürdürmektedir. Kadrosundaki 30 mühendis ve teknik personel ile uzay sistemler konusunda 30 yılı aşan deneyimleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

İlk uzay sistem imalatları seksenli yılların başında başlamıştır. Bir firma ile başlayan uzay sistem imalat serüveni şu anda oldukça çok sayıda firma ile devam etmektedir.

UK Uzay Konstrüksiyon Sistemleri, belki uzay sistem pazarı içinde en yeni firmalardan biri olmasına karşın idari, proje ve imalat kadrosuyla bu serüvene, proje ve imalat konularında başından beri tanıklık etmiş ve bu sürecin içinde yer alanlar tarafından kurulmuş bir firma olması nedeniyle de en deneyimli kadrolara sahip firmaların başında gelmektedir.

Bütün bunların sonucu olarak doğru tasarlanmış, kaliteli, güvenli ve ekonomik sistemler üretmektedir. UK uzay sistemlerinde kullanılan malzemeler mutlaka 1.sınıf ve sertifikalı, kalitesi standartlara uygundur. Hesap esasları, uygulanacağı ülke standartlarına göre belirlenir; ulusal ve uluslararası imalat şartnamelerine uygun olarak imal edilir.

Firmamız ihracata yönelik çalışmasını sonucu olarak imalata başladığı 2004 yılından bu yana imalatlarının %70’ini aralarında Suudi Arabistan, Kuveyt, Mısır, Dubai, Ürdün, Irak, Romanya, Umman, Kazakistan, Katar, Azerbaycan, Rusya, Belçika, Filistin, Türkmenistan, Ermenistan, Ekvator Ginesi, Ukrayna, Lübnan, İsrail, Çad, Ruanda, Kongo, Uganda, Senagal, Moldova, Fas, Şili, Meksika, Lagos, Nijerya, Tacikistan, Yeni Gine gibi dış pazarlara ihraç etmiş ve ülke ekonomisine gerçek katkı sağlamıştır.

UK, Arap ülkelerinin çoğunda var olan “Uzay sistemi en iyi Türk firmaları yapar” yargısını, iyi ilişkileri ve hepsinden önemlisi kaliteli imalatı ile desteklemeye ve güçlendirmeye devam edecektir.

Youtube
Vimeo
Google Maps
44 48 99
info@uk.com.tr